Szkolenie psa
nie idzie po Twojej myśli?

Nie ma wątpliwości, że ogarnięcie psa jest sporym wyzwaniem. Nawet dla profesjonalnych trenerów niektóre przypadki to ciężki kawałek chleba. Sam fakt, że w ogóle decydujesz się na podjęcie pracy z psem, już oznacza, że robisz coś dobrze. Nie zrażaj się więc niepowodzeniami, one zdarzają się każdemu. Psy jak ludzie - nie rodzą się z pakietem umiejętności, to wszystko przychodzi z czasem. Ważne, aby z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc widzieć progres. Pamiętaj, że nie wychodzi tylko tym, którzy nie próbują.

Albo kontrolujesz psa, albo kontrolujesz środowisko

Najczęściej, kiedy dopiero zaczynamy pracę z psem, wzajemna relacja nie jest za bardzo rozwinięta, a to dzięki niej buduje się wzajemne zaufanie. Przecież na spacerze nie spuścisz psa ze smyczy, kiedy nie nie masz pewności, że na pewno zareaguje na Twoje wołanie. Dlatego szczególnie na początku pracy, kiedy nie mamy wypracowanych narzędzi, musimy kontrolować środowisko na tyle, na ile się da.

Ucz psa na sukcesach

Na początku nie oczekuj od psa za wiele. Przyjmij metodę małych kroczków. Staraj się też tak aranżować sytuację, żeby faktycznie się udawało. To zdecydowanie wzmocni chęć czworonoga do kontynuowania szkolenia.

Kluczową rolę ogarnięcia psa odgrywa MOTYWACJA

Bez paliwa, jakim jest właśnie motywacja, ciężko wychować sobie fajnego psiego towarzysza. Dlatego pokaż swojemu psu, że jedzenie może być bardziej atrakcyjne niż tylko wypełnienie żołądka.

W jaki sposób? 

Kulki karmy czy kawałki pieczonego kurczaka przecież można gonić lub wyjadać z dłoni! 

A zabawka? 

Najlepiej taką na dłuższym amortyzatorze. Mało który pies oprze się uciekającej wyprawionej owczej skórze z pachnącym futrem lub polarowemu sznurasowi.

Brak chęci przewodnika

Czasem ludzie pytają mnie jak sprawić, aby się regularnie chciało… Wiele lat zgłębiałam ten temat i to, co mi najbardziej pomaga to:

Regularność, czyli budowanie NAWYKU. Mam 3 dni w tygodniu, gdzie po prostu robię trening i już. Nie ma wymówek.
Mam swój cel – to może być seminarium lub zawody (nawet treningowe).
Umówienie się z kimś na trening.
Dobre przygotowanie – jak naszykuję parówki, pojemniki, wodę, fajne zabawki to trening się musi odbyć 😀
Prowadzenie dziennika, który pomaga planować
Szukam elementów, które mi sprawiają fun, dobrze się bawię, unikam frustracji, problemy postrzegam jak wyzwania, staram się analizować treningi.

Interesuje Cię tematyka psów? Jesteś w dobrym miejscu! Co prawda, to już koniec tego tekstu. Natomiast na wyciągnięcie ręki masz dostęp do ponad 10-tygodniowego bezpłatnego poradnika stworzonego z myślą o każdym opiekunie każdego psa.

Następnie uzupełnij quiz, który zajmie Ci mniej niż 5 minut, a w zamian otrzymasz ode mnie  bezpłatny poradnik mailowy poświęcony w 100% psom i ich opiekunom. Jeśli lepiej Cię poznam będę mogła dać Ci właśnie taką wiedzę i takie umiejętności, których potrzebujesz.

Odpowiedz na kilka pytań i otrzymaj spersonalizowaną pomoc.

Autor: Magdalena Łęczycka-Mrzygłód

Wszystkie prawa © 2021 - ogarnij-go.pl

Regulamin | Polityka prywatności

Copyright © Ogarnij-Go. All Rights Reserved.

ZAPISZ SIĘ, ABY OTRZYMYWAĆ
DARMOWY PORADNIK

Uzupełnij pola poniżej:

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką prywatności. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji na dole każdej z naszych wiadomości e-mail.

Close