Skuteczne przywołanie, czyli przychodzenie na komendę

Czy po spuszczeniu ze smyczy Twój pies nie zwraca na Ciebie uwagi? W amoku biegnie za wszystkim co się rusza? Zna różne komendy i je wykonuje bez problemów, ale po spuszczeniu “głuchnie” na wszystkie polecenia? Albo wraca do „bezpiecznej” odległości i za nic nie da się złapać? Próbujesz różnych sztuczek, kusisz go smakołykami, ale nic to nie daje? Mimo wielu prób wciąż obawiasz się spuścić go ze smyczy, bo “Do mnie!” nie zawsze działa?

Przywołanie jest jedną z najważniejszych komend, którą Twój pies powinien znać i na którą powinien reagować. Opanowanie jej pozwoli nie tylko na większy komfort podczas spaceru. Dzięki niej możesz umożliwić psu zaspokoić jego naturalne potrzeby jak swobodne bieganie i eksplorowanie środowiska. Nie sposób wspomnieć o kluczowej kwestii jaką jest bezpieczeństwo. Kiedy pies w popłochu biegnie prosto pod koła rozpędzonego samochodu. Wtedy przywołanie jest dosłownym ratunkiem. Dlatego niezbędne jest nauczenie go właściwej reakcji. 

To podstawowa, choć trudna do wyszkolenia komenda. W końcu dookoła jest tak wiele intrygujących rzeczy. Drzewa, ptaki, przechodnie, ciekawy zapach albo sarna w lesie. Nic dziwnego, że w obliczu tak dużej różnorodności tracimy wartość w oczach naszego psiaka. Szczególnie, kiedy zapamiętał schemat, że zaraz po powrocie zostaje zapięty na smycz. Wtedy nie może już dłużej cieszyć się wolnością i kończy się zabawa, bo zmierzacie w kierunku mieszkania. To właśnie jest najczęstszy powód znikomej reakcji na nasze wołanie. Człowiek = nuda.

Dlaczego tak się dzieje skoro chcemy dla naszych czworonogów jak najlepiej? Nieciekawa przecież jest perspektywa prowadzenia psa całe życie na długiej lince i potrzebne jest dać mu trochę czasu dla siebie. Rozumiem, że może to być frustrujące. Pragniemy wspaniałej relacji i przywiązania psa, ale nie smyczą. Boisz się, że kiedyś drugi pies pogryzie go zanim dobiegniesz, ucieknie w głąb lasu albo że wpadnie pod samochód. Tylko co zrobić kiedy, kiedy nawet pachnąca kiełbaska nie zdaje egzaminu? Musisz wiedzieć, że istnieje rozwiązanie tego problemu i chętnie Ci w tym pomogę. 

Nazywam się Magdalena Łęczycka z wykształcenia jestem zootechnikiem i już od 15 lat zawodowo zajmuję się szkoleniem psów oraz przygotowywaniem ich do zawodów i egzaminów. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i popularnością w kraju, jak i za granicą. Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Napisałam dwie książki, kilka artykułów i kilkanaście felietonów do różnych wydawnictw. Wiem jak ciężko o rzetelne informacje i dobre szkolenia, stąd powstał pomysł na stworzenie kursów online, jak i bezpłatnych poradników dla wszystkich opiekunów psów, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę bez względu na kilometry.

Skoro tutaj jesteś oznacza to, że nie chcesz dłużej zwlekać z problemem przywołania u swojego psa dlatego w podziękowaniu przygotowałam dla Ciebie Bonus. Dawkę  darmowych informacji niedostępnych w poradniku ani w książce na ten temat.

Chcesz pożegnać problem na dobre? Nie czekaj i skorzystaj już teraz!

BONUS DARMOWA LEKCJA

Odbierz darmową lekcję: Przywołanie psa

 Kliknij aby zobaczyć darmową lekcję

Copyright © Your Company. All Rights Reserved.