Szczeniak

wychowanie w bliskości

Dzięki tej książce poznasz krok po kroku każdy etap wychowywania szczeniaka. 

Czy chcesz zatem, aby Twój pies wyrósł na przyjaznego, mądrego i zrównoważonego towarzysza?

69 ZŁ

dlaczego powstała ta książka?

To, jak wygląda życie ze szczeniakiem, mam przerobione na świeżo – moja nowa miłość na imię ma Deethra. Prawdę mówiąc, nasze początki nie były różowe – Deethra jadła zabawki mojej córki, ciągnęła na smyczy i próbowała atakować moje nogi... 

Dziś jest moją dumą. Włożyłam w nią ogrom pracy i teraz zaczyna się to spłacać: w domu jest spokojna, na zewnątrz – aktywna i odważna; potrafi ładnie iść na smyczy, a zawołana wraca (dzięki temu na spacerach mogę puszczać ją luźno, co procentuje na co dzień – jest stabilna, bo spełniona); od niedawna umie również odpoczywać w nowych dla niej miejscach. 

Nasza wspólna historia jest żywym dowodem na to, że rozumienie: obserwacja, komunikacja i elastyczne działanie, adekwatne do sytuacji, w jakiej jest pies, naprawdę ma sens. 

Deethra nauczyła mnie wiele – tak samo zresztą jak wszystkie wcześniejsze moje psy. Tym dzielę się w tej książce.

o czym jest ta książka?

 1 

PRZYGOTOWANIE DO ADOPCJI

Bohaterem pierwszego rozdziału jesteś Ty – przyjrzymy się Twoim wyobrażeniom, potrzebom, możliwościom i ograniczeniom, abyś mógł/mogła uświadomić sobie, czy i jakiego chcesz dla siebie psa. Przeanalizujemy też, skąd można pozyskać psijaciela.

 2 

ŚWIAT OCZAMI PSA

W tej części książki poznasz psią perspektywę na życie – poznasz potrzeby psów, ich możliwości poznawcze oraz ograniczenia. Wszystko po to, abyś mogła/mógł czytać psy: rozumieć psi sposób myślenia, dostrzegać i rozumieć psią komunikację oraz świadomie budować z psami porozumienie.

 3 

ZE SZCZENIAKIEM PRZEZ ŻYCIE

Rozdział trzeci traktuje o pierwszych nastu miesiącach wspólnego życia człowieka i psa pod jednym dachem. To czas na świadome tworzenie więzi oraz ustalenie reguł psio-ludzkiej relacji. To czas inwestycji we wspólne szczęśliwe życie.

 4 

SZCZENIĘCE WYBRYKI

W tym rozdziale przyjrzymy się trudnym zachowaniom typowym dla okresu szczenięcego. Będę zachęcać Cię, by patrzeć na nie jak na okazję do rozwoju, a nie problem. Dzięki temu zaczniesz się uczyć świadomie szukać rozwiązań.

opinie na temat książki

Magda! Mówiłaś że nie trzeba czytać od deski do deski a ja za jednym posiedzeniem łyknęłam już połowę książki Super się to czyta! Mega fajne są te cytaty i wypowiedzi ludzi (mój absolutny ulubieniec to cytat z początku książki "Największym odkryciem jest to, że człowiek potrafi zmienić swoje życie, zmieniając swój stosunek do życia"). Bardzo fajne jest to, że podajesz gotowce wyprawkowe ale też dzielisz się tym ile coś kosztuje u Ciebie (w przypadku Zuko ile wychodzi Ci za jedzenie) czy jak wrzuciłaś swój plan dnia i pokazanie co robisz z psami na spacerze (tam w tej tabelce było że na spacerach osiedlowych ćwiczysz konkretne elementy). Uważam, że ta książka jest super. Jeszcze ją chcę skończyć, ale już widać że tam jest kawał super wiedzy przedstawionej w bardzo lekki sposób. Fajne jest to, że każdy rozdział ma swoje podrozdziały. Tam gdzie zwracasz się do opiekuna i opisujesz jego postawę to super jest to, że listujesz konkretnie: po pierwsze to się lepiej rozumie a po drugie jak człowiek zrobi sobie przerwę w czytaniu to łatwo wróci do wcześniej zostawionego. Uważam, że ta książka ma wszystko co powinna mieć pod kątem UX czytającego: merytoryka jest przeplatana super wstawkami, są przykłady w tabelkach, jest jasny język, łatwo jest przerwać czytanie na jakimś elemencie i potem do tego spokojnie wrócić, język jest super przyjemny. SZTOS!

Dajana bieganowska

Opiekunka dwóch psów

pobierz fragment książki za darmo

Nie musisz kupować od razu. Uzupełnij dane poniżej i odbierz bezpłatny fragment książki.

Wszystkie prawa © 2022 - ogarnij-go.pl

Potrzebujesz pomocy?

THE FIRST CHAPTER WILL BLOW YOUR MIND

Enter your details below to get instant access to the first chapter of this new book.

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close